Laureaci OMJ otrzymają stypendia od Fundacji mBanku

dodano dnia 25.03.2018; ostatnia aktualizacja: 08.04.2018

Jest nam miło poinformować, że Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej - organizator OMJ - ze środków uzyskanych z darowizny Fundacji mBanku przyznało najlepszym laureatom XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów (2017/18) stypendia motywacyjne w ramach programu stypendialnego „Mistrzowie Matematyki” Fundacji mBanku.

Stypendia przyznane zostały na podstawie wyników zawodów trzeciego stopnia OMJ, a ich wysokość zależy od liczby punktów uzyskanych w zawodach finałowych, zgodnie z poniższą tabelą.

  • 29-30 punktów - roczne stypendium w wysokości 2000 zł
  • 24-28 punktów - roczne stypendium w wysokości 1500 zł
  • 19-23 punktów - roczne stypendium w wysokości 1000 zł

Stypendia będą wypłacane od września 2018 r. w czterech równych ratach co trzy miesiące. Zainteresowane osoby zostaną poinformowane indywidualnie o wszelkich szczegółach dotyczących stypendium.

Poniższa lista przedstawia stypendystów nagrodzonych w 2018 r.


lp. nazwisko imię klasa szkoła miejscowość
1 Banecki Juliusz 3 Gdańskie Autonomiczne Gimnazjum Gdańsk
2 Orski Łukasz Marek 3 Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej Wrocław
3 Sikora Kornel 3 Oddziały gimnazjalne w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica Warszawa
4 Botta Cezary Mikołaj 3 Oddziały gimnazjalne w Szkole Podstawowej im. J. Brzechwy Rokietnica
5 Dankowiakowski Adam Tomasz 3 Społeczne Gimnazjum nr 1 STO im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego Warszawa
6 Gadziński Paweł Franciszek 3 Gimnazjum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego Bielsko-Biała
7 Kasprzak Kosma Jan 2 Oddziały gimnazjalne w XXXVIII Dwujęzycznym Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego Poznań
8 Kucharek Tymoteusz 2 Oddziały gimnazjalne w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława IV Warszawa
9 Palikowska Justyna Maja 3 Oddziały gimnazjalne w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP Gdynia
10 Sowul Władysław 3 Oddziały gimnazjalne w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej Suwałki
11 Buraczewski Antoni 7 Szkoła Podstawowa nr 107 im. Piotra Włostowica Wrocław
12 Bychawski Bartłomiej 2 Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej Wrocław
13 Dąbkowski Oskar 3 Oddziały gimnazjalne w Szkole Podstawowej nr 6 Szczecin
14 Filip Julia Helena 3 Gimnazjum Dwujęzyczne w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Kingi Tarnów
15 Gębuś Ignacy 2 Oddziały gimnazjalne w Szkole Podstawowej nr 150 im. Walerego Wróblewskiego Warszawa
16 Kuc Piotr 2 Oddziały gimnazjalne w I Społecznej Szkole Podstawowej im. M. Reja Kielce
17 Lisowski Marek 3 Oddziały gimnazjalne w Prywatnej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi Lublin
18 Łaba Piotr Jan 2 Powiatowe Gimnazjum Biłgoraj
19 Nawrocki Krzysztof 3 Oddziały gimnazjalne w Szkole Podstawowej Bóbrka
20 Nogaj Filip 3 Publiczne Gimnazjum nr 23 Radom
21 Obarski Korneliusz Piotr 2 Oddziały gimnazjalne w Prywatnej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi Lublin
22 Orżanowski Michał 3 Oddziały gimnazjalne w CXXII Liceum Ogólnokształcącym im. Ignacego Domeyki Warszawa
23 Padarz Mateusz 3 Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej Wrocław
24 Sieniawski Stanisław Wojciech 3 Oddziały gimnazjalne w XLII Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza Kraków
25 Sikora Witold 2 Oddziały gimnazjalne w XLII Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza Kraków
26 Słoniewski Michał Stanisław 3 Oddziały gimnazjalne w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława IV Warszawa
27 Słowikowski Jakub Igor 2 Oddziały gimnazjalne w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego Żuromin
28 Tryka Jan Stanisław 3 Oddziały gimnazjalne w Katolickiej Szkole Podstawowej Tczew
29 Urban Szymon 3 Oddziały gimnazjalne w Szkole Podstawowej nr 6 Szczecin
30 Wasiak Kacper 3 Oddziały gimnazjalne w CLV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi Warszawa
31 Wawszczak Dominik 3 Oddziały gimnazjalne w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica Warszawa
32 Weremczuk Wojciech Wiktor 3 Publiczne Gimnazjum nr 23 Radom
33 Wojtuszkiewicz Artur 2 Oddziały gimnazjalne w Szkole Podstawowej nr 150 im. Walerego Wróblewskiego Warszawa
34 Żak Radosław 3 Katolickie Gimnazjum im. Świętej Rodziny z Nazaretu Kraków
Polecana literatura
Sprawozdania KG Olimpiady
Facebookowa Liga Zadaniowa
Seminaria olimpijskie
Obozy Naukowe
Inne publikacje